Wyjątkowo skoczne 2 tygodnie

Ostatnie 2 tygodnie należały prawdopodobnie do najbardziej intensywnych w sezonie. Zdaje się nawet, że sezon w Sky Camp dzieli się na “przed Brianem” i “po Brianie”. Kurs pilotażu czaszy (Canopy Piloting Course) prowadzony przez Briana Germain, światowego eksperta w tej dziedzinie, cieszył się niezwykłą popularnością, a studenci kończyli kurs bardzo zadowoleni. Cieszy nas również rewelacyjny progres, jaki poczynili, a który można zobaczyć w bardzo prosty sposób porównując pierwsze i ostatnie lądowania w kursie.

931225_595185833846019_2120906324_n

Oprócz szerokich części teoretycznych (przeprowadzanych przede wszystkim w trakcie burz, które nawiedzały Sky Camp), Brian opowiadał również o filozofii pilotażu czaszy, projekcji własnej postawy wobec sportu w ogóle, a w szczególności skydivingu i spadochroniarstwa. Elementy filozofii i technik radzenia sobie ze stresem i strachem również stanowiły atrakcyjną i wartościową część szkolenia. Kurs przewidywał również 8 skoków niskich (z 2000 metrów) z wysokimi otwarciami. W przypadku kilku skoków ćwiczenia polegały również na wspólnym z partnerem lataniu na czaszy, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń i pierwszych doświadczeń w zakresie CRW. Dla wielu było to zupełnie nowe spojrzenie na etap “po otwarciu”, które do tej pory kojarzyło się jedynie z koniecznością bezpiecznego dotarcia do ziemi.

Brian został u nas przez tydzień, później wyjeżdżał do Szwecji i Estonii na dalsze szkolenia. Mamy nadzieję, że za rok również się u nas pojawi i już teraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym treningu.

Po intensywnym weekendzie polecieliśmy również do Jastarni. Sky Camp Baltic jako strefa ma znacznie więcej szczęścia do pogody w tym roku (niż w zeszłym, gdy bardzo często wiało). Piękna pogoda, blue sky i lekka bryza to idealne warunki do skakania również dla osób, które dopiero przekroczyły magiczną liczbę 100, która dopuszcza do skoków w Jastarni. Poza tym – odkryliśmy naprawdę fantastyczne miejsce do lądowania: Mewią Rewę. To wąski (ok 3-5m) pas piasku, który wynurzył się z Zatoki Puckiej. Umiejscowienie prostopadle do Helu sprawia, że widoki przy lądowaniu są naprawę wyjątkowe, a wyrzut nad samym środkiem Zatoki robie piorunujące wrażenie! Każdemu, kto jeszcze nie próbował – mocno polecamy!

DSC_1363.NEF

W okresie ostatnich 2 tygodni również sporo się działo z punktu widzenia naszych studentów. 6 osób ukończyło kurs AFF, a 3 zdały egzamin na Świadectwo Kwalifikacji! Gratulujemy!!

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez