Skoki w VR na Getaway Festival

W ten weekend dzieje się sporo niesamowitych rzeczy, choć nie wszystkie dzieją się na strefie spadochronowej w Kazimierzu Biskupim. I nawet teraz nie chodzi o Jastarnię ?

Na Politechnice Poznańskiej organizowany jest festiwal sportów ekstremalnych znany jako Getaway Festival. Jest mnóstwo ciekawych aktywności związanych ze wspinaczką, rowerami, himalaizmem, pierwszą pomocą, jogą, SUPami i kajakami. Jeśli chodzi o sporty powietrzne to oprócz balonu i szybowca, mamy również skoki spadochronowe VR.

Skoki w wirtualnej rzeczywistości

Od 2 miesięcy pracowaliśmy nad projektem skoków spadochronowych w wirtualnej rzeczywistości (VR), żeby przybliżyć osobom nieskaczącym nasz fantastyczny sport! W związku z tym stworzyliśmy 4 nagrania w tej technologii przy współpracy z Treneiro Vlog oraz oficjalnym wsparciu GoPro.

Odwiedźcie naszą nową stronę poświęconą skokom w wirtualnej rzeczywistości: Sky Camp VR Experience.

Na naszej Playliście na kanale YouTube znajdziecie:

  • Skok w tandemie z instruktorem
  • Skok w tandemie z instruktorem i kamerzystą
  • Skok w kursie AFF z  dwoma instruktorami

A tak naprawdę, dopiero się rozkręcamy! ❤️ Planujemy dodać filmy ze skoków samodzielnych, w większych formacjach, egzamin w kursie na AFF, skoki w innych płaszczyznach, kontekstach, wreszcie… skoki w Jastarni! Polecamy zasubskrybować nasz kanał na YouTube, bo nagrań będzie coraz więcej!

Jak oglądać skoki w VR? 

Jeśli masz aplikację YouTube na telefonie, wyszukaj Sky Camp i znajdź playlistę “Sky Camp VR Experience”. Tam będziemy gromadzić wszystkie filmy właśnie w tej technologii.

Film możesz oglądać bez niczego, ale wtedy nie będzie specjalnie dobrze wyglądał, bo całe 360 stopni musi się zmieścić na płaskim ekranie. Dlatego znacznie lepiej jest mieć gogle VR. Jeśli masz swoje (np. Oculus lub Gogle VR Play Station), to możesz ich użyć.

Jeśli nie masz swoich gogli – nic straconego. Możesz bowiem:

  • Wpaść do nas na strefę i dostać je w prezencie! ?
  • Samemu złożyć je według modelu Google Cardboard dostępnego za darmo w Internecie
  • Przyjść na Getaway Festival w Poznaniu (18-20 maja 2018), Politechnika Poznańska i znaleźć nas!

Zapraszamy!

 

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez