Rekordowy weekend w Sky Camp!

Miniony weekend należał do najbardziej pracowitych w tym sezonie. Próbowaliśmy zacząć od czwartku, jednak silny wiatr nie pozwolił nam poskakać. Musieliśmy wszystkie zaplanowane na czwartek skoki przełożyć na piątek, co spowodowało, że zrobiliśmy tego dnia aż 17 pełnych wylotów, co jest naszym rekordem jeśli chodzi o piątki.

Rekordowa sobota

Ale na tym nie koniec! Po piątku – jak to zwykle bywa – nastała sobota. Skoki zaczęły się od godziny 8:00 rano, zakończyły równo z zachodem słońca i dwudziestym piątym wylotem. 25 wylotów to jest absolutny rekord odkąd mamy nasz nowy samolot PAC 750 XSTOL, czyli od lipca 2016. Poprzedni rekord to 21 wylotów (zrobionych w czerwcu tego roku!), więc mamy z czego być dumni. Bardzo cieszymy się, że mamy  tak sprawny, współpracujący ze sobą zespół niepowtarzalnych ludzi.

Co się działo dokładnie? Mnóstwo skoków tandemowych, podczas których mieliśmy oświadczyny, dwie rocznice, urodziny, a także skok bardzo młodego bohatera, który mając 12 lat odważył się skoczyć w tandemie – oczywiście za zgodą swoich rodziców, którzy dopingowali go z całych sił, a sami skakali tydzień wcześniej. Bartek był zachwycony i już dopytywał, kiedy może zapisać się na szkolenie spadochronowe. Na AFF będzie musiał jeszcze chwilę poczekać, ale widać, że bakcyla już połknął. Czekamy więc zatem!

Nie tylko skoki w tandemie

Poza tym kolejna 5-osobowa grupa Studentów AFF rozpoczęła swoją przygodę ze skakaniem. Tym razem szkolenie naziemne poprowadziła Marta Molińska wprowadzając trzech Studentów i dwie Studentki w szczegóły idealnej aerodynamicznej sylwetki, procedur komunikacji z instruktorem, procedur bezpieczeństwa, ćwiczeń praktycznych oraz całego planowania latania na czaszy spadochronowej. Jest tego na tyle dużo, że wszystkie przedmioty podzielone są na część piątkową (wieczorną) i sobotnią, trwającą mniej więcej do 12:00-13:00. Następnie zapraszamy wszystkich Studentów na egzamin KWT (Kontrola Wiedzy Teoretycznej), po którym są już gotowi do wykonania swojego pierwszego samodzielnego skoku ze spadochronem w asyście dwóch instruktorów AFF.

Wszyscy skoczyli jeszcze w sobotę swój pierwszy skok, a niedziela upłenęła pod znakiem kolejnych wyzwań w powietrzu. Już niebawem mamy nadzieję pochwalić się kolejnymi absolwentami. Popołudniu szkolenie ukończył Grzesiu, Student, który rozpoczął szkolenie AFF już parę miesięcy tematu, jednak ze względu na swoją pracę i pasję związaną z kite surfingiem może nas odwiedzać tylko wtedy, kiedy w Jastarni w ogóle nie wieje wiatr (a jak wiemy, zdarza się to bardzo rzadko!).

Następne skoki zaplanowane są na 26-28 lipca w Jastarni oraz 29-30 lipca w Kazimierzu Biskupim. Jeśli chcecie skoczyć – wystarczy dokonać bezpłatnej rezerwacji pod poniższym linkiem:

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez