Projekt 4F48 – 48 skoków w 1 dzień skakał Tomasz Kozłowski

Projekt-4f48-tomasz-kozlowski-skycamp

21 czerwca 2017 był dniem naprawdę wyjątkowym. Środek tygodnia, upał od 5:30 rano, cała ekipa Sky Campu postawiona na nogi i gotowa do wydarzenia roku – Projekt 4F48 to temat, do którego przygotowaliśmy się wraz z Tomaszem Kozłowskim od ponad 8 miesięcy. A finał był właśnie w środę!

Ale od początku – o co chodzi? Tomasz Kozłowski jest psychologiem, coachem zajmującym się team buildingiem i relacjami w grupach, ratownikiem oraz skoczkiem spadochronowym. Jest też Rekordzistą Europy, skoczywszy z balonu (projekt Polska Stratosfera) wraz z dwoma innymi skoczkami spadochronowymi.

Projekt-4f48-tomasz-kozlowski-skycamp

Tym razem, Tomek postanowił na 48. urodziny skoczyć ze spadochronem 48 razy w ciągu 1 dnia. Ale uwaga – nie jest to zwykła fanaberia, ani też nawet bicie rekordu (choć nieoficjalnie rekord został pobity, ale o tym zaraz). Ideą całego przedsięwzięcia była pomoc 48 osobom, które są w gorszej sytuacji niż my sami. Dzieci z nowotworem, osoby czekające na rehabilitację lub potrzebujące wózka inwalidzkiego, instytucje działające na rzecz pomocy osobom potrzebującym… 48 celów, a każdy cel miał swój skok.

Wraz z Tomkiem przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od wielu miesięcy. Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez głównego sponsora, czyli 4F. Dzięki sfinansowaniu kosztu samych wylotów, wszystkie środki zebrane na 48 celów na platformie Polak Pomaga mogą być przeznaczone dla osób potrzebujących. Ani złotówka z tych środków nie została przeznaczona na same skoki.

Projekt-4f48-tomasz-kozlowski-skycamp-anna-dymna

Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach lokalnych i ogólnokrajowych. Relacja w programie Fakty TVN oraz w TVN24, to tylko początek. Oprócz tego na miejscu obecne były ekipy telewizyjne Polsat News, TVP 3 oraz TVP Wielkopolska. Przegląd Koniński, Radio RMF Maxx, Portal LM – wszystkie pisały o naszym wydarzeniu i o tym, co udało się osiągnąć.

Na miejscu Tomka wspierali kibice. Przede wszystkim osoby, które są beneficjentami 48 skoków oraz ich rodziny i bliscy. Nie zabrakło również Anny Dymnej, która z wielkim entuzjazmem popiera ten projekt (biorąc również pod opiekę 3 skoki) oraz Bartek Węglarczyk – szef Onet.pl.

Projekt-4f48-tomasz-kozlowski-skycamp-bartosz-weglarczyk

A udało się wiele: Tomek skoczył nie tylko 48 razy, ale dla równego rachunku skoczył 50 razy, z czego 13-sty i 50-ty skok obyły się na 4000 metrów. Pozostałe skoki wykonane zostały z 1000 metrów. Rotacja od startu do startu wynosiła około 7 minut, z czego 2 minuty nasz samolot (PAC 750 XSTOL) oczekiwał na pasie startowym na lądującego Tomka.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią całego wydarzenia. Czekamy na kolejne pomysły Tomka, w których z dumą i przyjemnością weźmiemy udział!

Projekt-4f48-tomasz-kozlowski-skycamp

Interesują Cię skoki spadochronowe? Jeśli chcesz spróbować, bezpłatnie zarezerwuj termin: 

button_zarezerwuj-termin

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez