Grupowe latanie na spadochronach, czyli CFS

Zrzut ekranu 2017-06-27 o 11.02.03

W dniach 8-11 czerwca w Sky Campie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Ponad 30 skoczków spadochronowych z 7 krajów w Europie przyjechało by latać u nas i tworzyć formacje na otwartych spadochronach. Ta dyscyplina nazywa się CFS (z angielskiego: canopy formation skydiving). Jest jedną z najciekawszych form skoków spadochronowych, ponieważ tak wiele zależy od wspólnej pracy w powietrzu, techniki latania każdego ze skoczków, a także wyjątkowo precyzyjnego planowania każdego skoku spadochronowego.

Spadochroniarstwo to nie tylko skoki w tandemie i kursy spadochronowe AFF. To również mnóstwo innych ciekawych dyscyplin, które otwierają się przed nami, gdy skończymy kurs na samodzielnego skoczka. Zaraz po ukończeniu takiego kursu można zapisywać się na kursy doskonalące technikę latania w swobodnym spadaniu oraz na otwartym spadochronie. Takie kursy pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa oraz “poszerzają horyzonty” w sensie dosłownym i w przenośni. Nasza strefa spadochronowa może pochwalić się wyjątkową kadrą instruktorską, której ponad 20-letnie doświadczenie w skakaniu i lataniu pozwala na bardzo dokładne i szczegółowe przekazywanie wiedzy na najwyższym poziomie. Wieloletnia praktyka w prowadzeniu tych kursów daje efekty w postaci bezpiecznego i zdyscyplinowanego latania na naszej strefie.

Gdy skoczek spadochronowy nabierze trochę doświadczenia może próbować bardzo różnorodnych typów skoków. Na przykład skoki w nocy, skoki z balonu, z szybowca, ze śmigłowca, skoki w większych formacjach, skoki wertykalne (głową w dół lub głową w górę), a także właśnie formacje na otwartych spadochronach, czyli właśnie CFS. Na naszej strefie regularnie skacze Kadra Narodowa dyscypliny CFS, dzięki czemu adepci tej sztuki mogą szkolić się pod okiem najbardziej doświadczonych skoczków w Polsce. To daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że szkolimy się w sposób solidny i sprawdzony.

W ostatnich dniach w Sky Campie na niebie działy się naprawdę piękne rzeczy. Duże formacje i sporo skoków treningowych przed Rekordem Europy dało nam mnóstwo satysfakcji i radości z tego, że na naszej strefie dzieją się tak wyjątkowe skoki. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia!

 

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Najlepiej zacznij od zapoznawczego skoku w tandemie!

button_zarezerwuj-termin

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez