Genialna majówka w Sky Camp – działo się!

Naprawdę nie ma co narzekać. Mimo kilku dni niepogody, nasza 11-dniowa kumulacja obrodziła w ogromną ilość wykonanych skoków. Działo się bardzo dużo, wyloty szły co drugi bez wyłączania, a do manifestu kolejki. Jak w pełni sezonu! A co się działo? Kilka słów na temat wszystkich ciekawostek i wydarzeń.

 

Polishfreefly w Bednarach – W czwartek od rana ekipa polskich freefly’owców z Gru na czele zaatakowała bednarskie niebo. Codziennie wylotów było na tyle dużo, że wyskakaliśmy się do woli.

 

DCIM100GOPRO

 

Kurs RW dla początkujących – w te same dni co Polishfreefly Camp odbywał się również kurs RW dla początkujących. Po obszernym wstępie  poprowadzonym przez Dragona (wielokrotny i aktualny Mistrz Polski w RW4) każdy mógł oddać 6 lub 8 skoków w ramach kursu z 1, 2 lub 3 osobami, w zależności od poziomu umiejętności. Ćwiczone były takie elementy jak umiejętność bezpiecznego dochodzenia do formacji, bezpieczne rozejścia, chwyty, wyrównywanie prędkości w powietrzu oraz praktyka doważania.

 

DCIM100GOPRO

 

Jonathan Hausherr – od 1 maja jest z nami Jonathan Hausherr, trener tunelowy z Bottrop, który szkoli naszych skoczków ze wszystkich elementów freefly. Ze oferty skoków coachowanych skorzystali zarówno początkujący skoczkowie, chcący nauczyć się stabilnie latać na plecach, jak również bardziej doświadczeni, którzy z Jonathanem bawili się w powietrzu znakomicie. Jonathan zostaje z nami do najbliższego piątku, co oznacza, że skakać będzie z nami również w Jastarni (8- 11.05.2013).

 

IMG_8389

 

Skyriders w Bednarach – to nie koniec freefly’owych smakowitości. Nie tylko polishfreefly i Jonathan odwiedzili nas na strefie. Również znani i lubiani Skyridersi uczyli naszych skoczków wertykalnych sztuczek. Treningi i skoki na wesoło były w tych dniach na porządku dziennym a dobrego nastawienia i niebagatelnych wyzwań pilnowała Beata.

 

DCIM100GOPRO

 

Skoki ze śmigłowca – Przyznajemy bez bicia – tego nie planowaliśmy, ale jakoś tak wyszło… :) W odwiedziny przyjleciała do nas Ewa, a dokładniej SP-EWA, czyli Eurocopter EC-130 B4. Piękna maszyna, elegancka, luksusowa, głośna i szybka. Marzenie! Kochamy naszą Cessnę, ale skok ze śmigłowca jest fajną odmianą. Dlatego też dla najaktywniejszych skoczków z naszej strefy (posiadających ŚK) czekała miła niespodzianka: skok z Ewy z 1300 m. Karina, Tomek i Marta z Sebastianem z pewnością podzielą się wrażeniami.

 

IMG_8622 - karina

 

Treningi RW4 – Regularne treningi rozpoczęła też obecna mistrzowska czwórka znana jako un4given, czyli Sebastian Dratwa, Bartosz Staśkiewicz, Dariusz Filipowski i Marek Nowakowski. Po każdym skoku w VIP-roomie omawiane było video, więc studenci z kursu RW wspomnianego wyżej mieli doskonałą okazję pouczyć się od Mistrzów Polski. Było czego posłuchać i było co oglądać.

 

IMG_4361

 

Fun Jumpy – praca pracą, ale nie obyło się również bez rozrywki. Nowa świecka tradycja nakazuje wykonanie w każdym skocznym dniu co najmniej 1 fun jumpu. W sobotę była to setka Marty (11-way), w niedzielę od samego rana (10-way). Było naprawdę świetnie, a formacje ustalał, nadzorował i oceniał Sebastian, będący Load Organizerem w Rekordzie Polski z zeszłego roku. Jak się uczyć, to od najlepszych!

 

IMG_6128 - na www

 

Nie wspomnimy to dziesiątek uszczęśliwionych tandem pasażerów, kilkunastu studentów AFF (3 zakończyło kurs jeszcze w majówkę!) i mnóstwo skoków indywidualnych. Każdy weekend powinien taki być i do tego będziemy dążyć!

 

A gdyby ktoś chciał obejrzeć więcej zdjęć, zapraszamy do galerii:

  • Swoop Camp w sezonie 2019 Wyjątkowe kursy pilotażu czaszy: dla początkujacych i dla swoopujących. Zajęcia i trening prowadzi Sebastian Dratwa.
  • Skoki nad Helem w 2019 Spektakularne widoki, lądowania na plaży i niełatwe lotnisko… Sky Camp Baltic to najpiękniejsze miejsce do skakania w Europie!

Kalendarz imprez